Zioła w kosmetyce

15 marca 2013 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , , , , ,

Zioła w kosmetyce Właściwości lecznicze ziół znane są od pokoleń. Przekazywane są z pokolenia na pokolenie i skutecznie są stosowane w wielu domach. Właściwości ziół zostały wykorzystane również w kosmetyce. Różne badania potwierdzają, że zioła posiadają właściwości poprawiające naszą urodę i samopoczucie. Wśród najbardziej znanych ziół wykorzystywanych w kosmetyce wymienić można aloes. Aloes ma kilka zastosowań. Różnie przygotowany działa inaczej. Jako żel działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Dodatkowo przyspiesza leczenie ran. Jako sok aloes działa jako środek bakteriobójczy, który może być stosowany do leczenia zakażeń przewodu pokarmowego. Może być również pomocny przy biegunkach. Innym często stosowanym ziołem w kosmetyce jest bluszcz pospolity. Posiada on właściwości lecznicze przy łupieżu i innych chorobach skóry. Bluszcz pospolity często jest stosowany do produkcji kremów i maseczek upiększających skórę. Ciekawe zastosowanie w kosmetyce ma orzech włoski. Wyciąg z tego popularnego orzecha stosowany jest do produkcji tak zwanych samoopalaczy oraz do szamponów koloryzujących nadających pięknej brązowej barwy.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.