Tusz do rzęs

21 stycznia 2013 | Kategoria: Twarz | Tagi: , , , , ,

Każda z nas zna reklamy tuszów do rzęs. Jedne maja szczoteczki, inne grzebyczki. Wszystko aby dobrze rozprowadzić tusz i spowodować efekt 3d. Na czym ten efekt polega? Rzęsy 3 razy dłuższe, 3 razy grubsze i 3 razy mocniejsze. Używamy tuszy, a czy tak na prawdę wiemy jak one działają? Na pewno nie ciągną rzęs tak, żeby je wyciągnąć spod skory i przedłużyć. Jest to o wiele łatwiejsze. Wynika to z naturalnej budowy rzęsy. Bliżej powieki są one ciemniejsze, natomiast przy końcach jaśniejsze. Pokrywając je tuszem, malujemy te jasne końcówki, dzięki czemu rzęsy wydają się dłuższe. W dodatku tusz oblepia je pewną warstwą nadając kolor, dlatego też mamy wrażenie ze są grubsze. W wyborze koloru tego kosmetyku możemy mieć pewien problem. Oczywiście najpopularniejszym jest kolor czarny, jednakże istnieją też inne barwy. Rzadko kobiety decydują się na brązowy tusz. Już częściej sięgają po bardziej tęczowe kolory. Młoda dziewczyna, zazwyczaj na wiosnę robiąc kolorowe makijaże używa fioletowych, zielonych lub niebieskich, a nawet czerwonych tuszy. Dzięki temu wyglądają bardzo barwnie. Oczywiście, takie makijaże dobrze robić tylko na specjalne okazje, dyskoteki. Chodzenie w nich na co dzień może wywołać nie lada zdziwienie wśród innych.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.