Sztuczne upiększanie

28 grudnia 2012 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , ,

Sztuczne upiększanie Na rynku istnieje ogromna liczba preparatów i produktów, które służą do tego, aby kobiety wyglądały jeszcze piękniej. Rok rocznie wydają one w sumie miliardy na kosmetyki poprawiające ich wygląd. Do takich kosmetyków należy zaliczyć wszelkiego rodzaju tusze do rzęs, szminki, błyszczyki, korektory, Budry i podkłady. Niektórzy styliści doszli do takiej perfekcji, że za pomocą prostego makijażu potrafią z kogoś zrobić kogoś zupełnie innego, kogoś nie do poznania. Dobry makijaż niektórym kobietom służy do maskowania niedoskonałości twarzy. Często zdarza się, że osoba bez makijażu jest dla nas nie do poznania, po tym jak przez lata dzień w dzień widujemy ją pomalowaną. Mężczyźni natomiast gustują w różnych makijażach, oczywiście chodzi o makijaże kobiet, chociaż niektórzy też nie ukrywają, że się malują. Niektórzy wolą kobiety z delikatnym makijażem, lekkie podkreślenie oka i delikatny błyszczyk na ustach. Inni zaś lubią tak zwane tapety, czyli kobiety które mają na sobie tonę makijażu. Niektóre do przesady naraz używają wszystko co mają.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.