Rodzaje i pielęgnacja cery

7 marca 2013 | Kategoria: Ciało | Tagi: , , , , , ,

Rodzaje i pielęgnacja cery Każdy z nas mówiąc o swojej cerze, ma na myśli skórę skóry. Jest to oczywiście właściwe myślenie. Istnieją cztery rodzaje cery, a mianowicie normalna, sucha tłusta i mieszana. Wszystko uzależnione jest od ułożenia w skórze gruczołów łojowych. Bardzo ważna jest pielęgnacja cery, która stosowana dokładnie i systematycznie sprawi, że nasza skóra będzie piękna i promienna. Jeśli chodzi o cerę normalną, to jej wygląd jest różowy, gładki, jędrny i odpowiednio natłuszczony. Cera taka jest łatwa w pielęgnacji i nie wymaga wielkiego wysiłku. Natomiast większy problem jest z cerą suchą, która ma w sobie zbyt mało wilgoci lub mało tłuszczu. Cera taka jest narażona na szybsze efekty starzenia się. Najlepszym sposobem dbania o taką skórę jest stosowanie kosmetyków nawilżających i natłuszczających. Dostarczają one odpowiednich witamin, które nadadzą skórze odpowiedni wygląd. Przeciwieństwem tej cery jest cera tłusta. Gdzie występuje nadmiar wilgoci i tłuszczu. Zaletą takiej cery jest fakt dobrego nawilżenia skóry w wieku starszym. Wadami jest duża tendencja do trądziku oraz nieestetyczny wygląd.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.