Puder

22 marca 2013 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , , , ,

Są różne rodzaje pudrów. Najbardziej popularnym jest chyba puder sypki. Moim zdaniem nie jest on jednak dobrym rozwiązaniem. Dziewczyny nakładają go zazwyczaj specjalna gąbką-rozcierając na twarzy. Jest to niekorzystne dla naszej cery. Takie rozsmarowanie przy mocnym pocieraniu może delikatnie uszkadzać naskórek, co może doprowadzać do wyprysków. W dodatku ten puder daje efekt maski. Wygląda to jakbyś swoją twarz pomalowała farbkami plakatowymi. Osobiście polecam puder w kulkach. Ma on wiele odcieni, nakłada się go szerokim pędzlem z miękkim włosiem, który doskonale pokrywa twarz cienką warstwą. Dzięki temu skóra oddycha i jest delikatnie zabarwiona co nie daje sztucznego efektu. Do takiego pudru dobrze użyć jeszcze różu na policzki. Ciemny brąz da nam efekt letniej opalenizny. Też najlepiej go rozprowadzać dużym pędzlem, aby nie zrobić na twarzy niechcący kresek bądź kulek w innym odcieniu. Słyszałam też o pudrze w kremie, ale to chyba też nie jest dobrym rozwiązaniem. Uważam że taki puder to już bardzie podkład albo fluid i też daje efekt maski.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.