Problem z trądzikiem

24 grudnia 2012 | Kategoria: Twarz | Tagi: , , , ,

Problem z trądzikiem Trądzik występuje przeważnie w okresie dorastania, ale największe narażenie na tą przypadłość mają osoby z tłustą cerą. Do pielęgnacji takiej skóry najlepiej używać jest specjalnego żelu lub mydła o niskim PH. Kosmetyki te powstrzymują rozwój bakterii i utrzymują skórę w czystości. Stosowanie zwykłego mydła może osuszać skórę, a także podrażniać ją. Po umyciu twarzy dobrze jest przetrzeć ją bezalkoholowym tonikiem. Czynność ta działa odświeżająco dla naskórka. Przy trądziku bardzo pomocne i nieraz nieodzowne jest używanie specjalnych kremów trądzikowych. W tej kwestii najlepiej jest udać się do lekarza dermatologa, który dobierze krem odpowiedni do naszej cery i przypadłości. Istnieje wiele kosmetyków, które mogą pomóc zatuszować tłustą skórę i trądzik. Można stosować różnego rodzaju podkłady i korektory. Ponadto istnieje możliwość udania się do kosmetyczki, która może zastosować specjalne maseczki i inne zabiegi oczyszczające skórę, w celu zapobiegnięcia powstawaniu trądziku. Podstawą jednak jest codzienna i dokładna pielęgnacja skóry twarzy.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.