Pomadka

15 stycznia 2013 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , , , ,

Kobiety często mają problem z wyborem tego produktu. Na rynku mamy pomadki w wielu kolorach i odcieniach. Młodym dziewczynom preferuje się bardziej błyszczyki. Nadają ustom odrobinę soczystości i smaku, ponieważ często mają jakiś smak. Kiedy posmarujemy błyszczyk na konturach optycznie powiększy nam usta. Powiększeniu sprzyja też jasny odcień- różowy albo beżowy. Kobietom dojrzałym do twarzy jest w bardzo czerwonych szminkach. Bez połysku, po prostu żywa czerwień. Tak na prawdę bardziej zależy to od wielkości i kształtu ust. Dziewczyny o wąskich ustach najpierw powinny obrysować je kredką do ust, ale bardziej na linii zewnętrznej niż wewnętrznej. Malując od wewnętrznej tylko pomniejszą usta, a wypełniając ciemnym kolorem całkiem popsują efekt. Kiedy już obrysują po linii wewnętrznej mogą pomalować usta wybranym kolorem. Pomadkę lepiej nakładać pędzelkiem niż tak normalnie smarować, ponieważ wtedy dłużej utrzyma się kolor. Dla powiększenia na środku dolnej i górnej wargi można posmarować odrobina przezroczystego błyszczyku. Efekt powiększonych ust murowany.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.