Podkład

22 lutego 2013 | Kategoria: Kosmetyki, Twarz | Tagi: , , , ,

Podkład nakłada się jako bazę na cały makijaż. Należy go rozprowadzić wszędzie, nawet na ustach i powiekach. Wtedy szminka i cienie będą lepiej i dłużej się trzymać. Moim zdaniem najlepsza konsystencją podkładu będzie mus. Zazwyczaj niweluje on wygląd zmęczonej twarzy. Dodaje blasku i jędrności naszej cerze. Nadaje lekki kolor, dlatego należy pamiętać o odpowiednim dla nas. Za ciemny albo za jasny będzie wyglądał sztucznie, z reszta tak samo jest z pudrem. Istnieją również podkłady w formie pianki. Uważane są też za bardzo efektowne. Są lekkie, delikatne, nie pokrywają całkowicie naszej skóry dlatego wyglądamy bardziej naturalnie. Najgorsze są tzw. fluidy. Są bardzo jednolite, rozprowadza się je gąbką. Mocno pokrywają skórę przez co dają efekt maski. Z makijażem trzeba być bardzo ostrożnym. Starszym kobietom polecam te lekkie podkłady, ponieważ fluid może bardziej uwidocznić zmarszczki, a chyba nie jest to pożądany efekt. Nakładając podkład( i puder też) należy pamiętać ze nie należy go rozprowadzać tylko na twarzy. Trzeba też musnąć uszy szyję i nawet odrobinę dekoltu. Śmiesznie wyglądałaby twarz ‚opalona’ kosmetykami z jasnymi uszami, także pamiętajcie o wszystkich wskazówkach.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.