Podczas kąpieli

7 marca 2013 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , , , ,

Podczas kąpieli W dzisiejszych czasach mamy naprawdę niebywały wybór jeśli chodzi o kosmetyki wykorzystywane w czasie kąpieli. Wśród nich znajdą coś dla siebie zarówno zwolenniczki długiego wylegiwania się w wannie, jak i fanki zażywania krótkich kąpieli pod prysznicem. Dla tych pierwszych przeznaczone są różnego rodzaju płyny do kąpieli (zamknięte czasami w urocze, niewielkie pojemniczki, na przykład w kształcie zwierzątek), czy sole do kąpieli, które po wlaniu lub w sypaniu do wanny dają obfitą, pachnącą pianę. Dzięki zawartości substancji pielęgnacyjnych nie tylko przynoszą ukojenie zmysłów dzięki swemu zapachowi, ale także dostarczają skórze różnych składników odżywczych. Warto jednak pamiętać, że zbyt długa kąpiel w gorącej wodzie może doprowadzić do wysuszenia skóry. Z kolei gdy decydujemy się wziąć prysznic możemy wybrać kosmetyk z szerokiej gamy przeznaczonych do tego żeli. Producenci co rusz wypuszczają na rynek specyfiki z różnego rodzaju dodatkami, na przykład wyciągiem z pereł czy morskich minerałów.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.