Pielęgnacja włosów

6 grudnia 2012 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , , , ,

Pielęgnacja włosów Dbanie o włosy jest bardzo ważne i niekiedy bardzo trudno. Wiele osób ma problemy z włosami przetłuszczającymi się, albo z łamliwymi, bądź z łupieżem. Najlepszym sposobem na wymienione dolegliwości jest dobranie odpowiedniego rodzaju szamponu. Pomocnym i dodatkowym sposobem na piękne i puszyste włosy są suplementy zawierające zioła. Najlepszym przykładem jest tu stosowany od pokoleń wyciąg ze skrzypu polnego. Preparat ten zawiera wiele witamin i minerałów, które dbają o cebulki włosów i pobudzają je do wzrostu włosa. Bardzo ważne jest dbanie o włosy zimą, kiedy to narażone są one na łamliwość i utratę połysku. Wtedy należy zmienić szampon na tak, który wzmacnia i nadaje połysk włosom. Dodatkowym dobrym sposobem jest używanie specjalnej odżywki do pielęgnacji włosów zimą. Uciążliwym problemem dla wielu ludzi są przetłuszczające się włosy. W tym przypadku również najlepszym sposobem jest dobrać odpowiedni szampon, ale można również zastosować płukankę z pokrzywy. Przy tego typu włosach może również towarzyszyć często łupież.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.