Pielęgnacja skóry

25 marca 2013 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , , ,

Pielęgnacja skóry By móc pochwalić się naprawdę piękną i zadbaną skórą nie wystarczy sama kąpiel. Trzeba bowiem mieć świadomość, że utrzymanie odpowiedniej wilgotności, tak ważnej dla ładnego wyglądu naskórka, wymaga pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim warto stosować balsam do ciała przystosowany do naszego typu skóry. Jeśli bowiem mamy skórę na przykład suchą, będzie ona wymagała innego traktowania niż skóra nie mająca takich skłonności. Jeśli na czele pojawiają się jakieś znamiona, czy krostki, warto wybrać się do dermatologa. Ponadto, gdy nie widzimy co do tego przeciwwskazań (na przykład zbyt cienkiej, delikatnej skóry lub naprawdę nieciekawych zmian chorobowych na niej), warto raz na kilka dni zrobić peeling całego ciała. Oczywiście najlepiej dobrany i odpowiedni do naszego typu skóry peeling wykona kosmetyczka w profesjonalnym salonie piękności (gdzie możemy poddać się także różnym oryginalnym zabiegom, z wykorzystaniem czekolady czy specjalnie sprowadzanego z zagranicy błota), same jednak możemy wybrać jakąś delikatniejszą wersję tego kosmetyku w drogerii.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.