Peeling do twarzy

13 lutego 2013 | Kategoria: Twarz | Tagi: , , , , , ,

Peeling do twarzy Peeling do twarzy jest jednym z ważniejszych kosmetyków jakich używamy na co dzień. Uściślając ściera on z powierzchni skory martwe tkanki które blokują dopływ substancji odżywczych do nowej i świeżej skóry. Jeżeli nie ścieramy co najmniej raz na tydzień martwego naskórka nasza skóra staje się szara i wygląda nieestetycznie. Do wyboru masz kilka rodzajów peelingów, dzięki temu dobierasz peeling idealnie pasujący do kondycji i typu twojej cery. Jest to bardzo duże udogodnienie. Peeling jednak to nie tylko drobinki ścierające martwy naskórek, to także niewielka ale zawsze jakaś zawartość żelu oczyszczającego do twarzy, takie połączenie daje nam peeling. Jest również możliwość na przygotowanie peelingu w domu, nie jest to trudne a taki będzie na pewno słodszy ale również może lepiej oddziaływać na skórę, jednak trzeba uważać by drobinki przez nas używane nie były zbyt ostre, mogą one wtedy podrażnić twoja skórę. Dlatego też uważaj jakich składników używasz do sporządzenia peelingu a efekt może być naprawdę widoczny.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.