Higiena intymna

20 kwietnia 2013 | Kategoria: Ciało, Pielęgnacja | Tagi: , , , ,

Higiena intymna Dla kobiet najważniejszym miejscem do pielęgnacji jest ich intymność. Natura tak stworzyła kobiety, że nie mogą się one obejść bez specjalistycznych środków do utrzymania higieny intymnej. Obecnie farmakologia i kosmetologia stworzyły wiele marek płynów i żeli do higieny intymnej. Możesz wybierać między tymi bardziej kremowymi lub mniej pieniącymi bardziej żelowymi. Każdy z nich jednak ma ten sam odczyn pH. Musi być on obojętny dla skóry by ni wyjałowić jej i by nie spowodować powstania niepokojących zmian naskórnych w okolicach pochwy. Jeżeli źle reagujesz na zapach płynu do higieny intymnej powinnaś zacząć stosować płyny bezzapachowe, dzięki temu będzie ta pielęgnacja bardziej neutralna dla ciebie. Pielęgnacja okolic intymnych jest codziennie konieczna. Konieczna jest w połączeniu z tymi płynami, są one całkowicie bezpieczne dla skóry a i mogą pomagać w wyleczeniu pewnych schorzeń. Dzięki temu niektóre płyny uzyskały wielką sławę. Lecz jest to wiadome, że najlepszym lekarstwem jest higiena.

Piękne dłonie i paznokcie

19 kwietnia 2013 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , , ,

Piękne dłonie i paznokcie Nasze dłonie i paznokcie są najbardziej narażone na zniszczenie. Praktycznie cały czas są eksponowane i poddawane różnym procesom, które nie są dla nich zdrowe. Każda kobieta marzy o tym żeby mieć idealnie zadbane paznokcie i dłonie. Nie jest to taka łatwa sprawa, gdyż codzienne obowiązki domowe i zawodowe, nie zawsze nam to ułatwiają. Żeby nasze paznokcie były najlepiej zadbane trzeba dostarczać im niezbędnych witamin i minerałów, takich jak białko, biotyna, cynk, wapń, krzem, witamina A, żelazo oraz witaminy z grupy B. Jest tego dość sporo, ale istnieją kremy, które dostarczą nam tych wszystkich potrzebnych elementów. Przy właściwym dbaniu o nasze dłonie i paznokcie dobrze jest odwiedzać co jakiś czas gabinet kosmetyczny, gdzie fachowcy zatroszczą się o nie idealnie. Dla paznokci najlepszym zabiegiem jest manicure, którego są różne rodzaje w zależności od rodzaju paznokci. Przy pielęgnacji dłoni bardzo ważnych jest kilka zabiegów. Wśród nich wymienić można oczyszczanie skóry, złuszczanie, nawilżanie, odżywianie, wzmacnianie i ochrona.

Pielęgnacja dłoni i stóp

8 kwietnia 2013 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , ,

Pielęgnacja dłoni i stóp Dłonie i stopy to części kobiecego ciała, którego wymagają szczególnej ochrony i pielęgnacji. Dłonie narażone są na ciągłą styczność ze środowiskiem zewnętrznym, nierzadko także z detergentami i różnymi środkami chemicznymi używanymi podczas sprzątania czy mycia naczyń. Oczywiście najlepszą ochroną dla delikatnej skóry dłoni są gumowe rękawice, zakładane w ryzykowanych sytuacjach. Jednak nie każda kobieta o tym pamięta, dlatego warto zaopatrzyć się w któryś z całej gamy kremów przeznaczonych do pielęgnacji zniszczonej skóry dłoni. Należy także pamiętać o indywidualnym podejściu do paznokci, które najbardziej lubią lakiery ze wzmacniającymi i ochronnymi składnikami, niekoniecznie zaś sztuczne tipsy bardzo osłabiające delikatną paznokciową płytkę. Stopy, zwłaszcza zaniedbane, wymagają większego skupienia. Przed pokazaniem ich w seksownych sandałkach warto usunąć zrogowaciałą skórę na piętach, co niekiedy wymaga powtarzanych przez jakiś czas zabiegów. Oczywiście nie można zapomnieć o codziennym kremowaniu stóp specyfikami do tego przeznaczonymi oraz zadbaniu o paznokcie.

Pielęgnacja skóry

25 marca 2013 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , , ,

Pielęgnacja skóry By móc pochwalić się naprawdę piękną i zadbaną skórą nie wystarczy sama kąpiel. Trzeba bowiem mieć świadomość, że utrzymanie odpowiedniej wilgotności, tak ważnej dla ładnego wyglądu naskórka, wymaga pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim warto stosować balsam do ciała przystosowany do naszego typu skóry. Jeśli bowiem mamy skórę na przykład suchą, będzie ona wymagała innego traktowania niż skóra nie mająca takich skłonności. Jeśli na czele pojawiają się jakieś znamiona, czy krostki, warto wybrać się do dermatologa. Ponadto, gdy nie widzimy co do tego przeciwwskazań (na przykład zbyt cienkiej, delikatnej skóry lub naprawdę nieciekawych zmian chorobowych na niej), warto raz na kilka dni zrobić peeling całego ciała. Oczywiście najlepiej dobrany i odpowiedni do naszego typu skóry peeling wykona kosmetyczka w profesjonalnym salonie piękności (gdzie możemy poddać się także różnym oryginalnym zabiegom, z wykorzystaniem czekolady czy specjalnie sprowadzanego z zagranicy błota), same jednak możemy wybrać jakąś delikatniejszą wersję tego kosmetyku w drogerii.

« poprzednie  


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.