Higiena intymna

20 kwietnia 2013 | Kategoria: Ciało, Pielęgnacja | Tagi: , , , ,

Higiena intymna Dla kobiet najważniejszym miejscem do pielęgnacji jest ich intymność. Natura tak stworzyła kobiety, że nie mogą się one obejść bez specjalistycznych środków do utrzymania higieny intymnej. Obecnie farmakologia i kosmetologia stworzyły wiele marek płynów i żeli do higieny intymnej. Możesz wybierać między tymi bardziej kremowymi lub mniej pieniącymi bardziej żelowymi. Każdy z nich jednak ma ten sam odczyn pH. Musi być on obojętny dla skóry by ni wyjałowić jej i by nie spowodować powstania niepokojących zmian naskórnych w okolicach pochwy. Jeżeli źle reagujesz na zapach płynu do higieny intymnej powinnaś zacząć stosować płyny bezzapachowe, dzięki temu będzie ta pielęgnacja bardziej neutralna dla ciebie. Pielęgnacja okolic intymnych jest codziennie konieczna. Konieczna jest w połączeniu z tymi płynami, są one całkowicie bezpieczne dla skóry a i mogą pomagać w wyleczeniu pewnych schorzeń. Dzięki temu niektóre płyny uzyskały wielką sławę. Lecz jest to wiadome, że najlepszym lekarstwem jest higiena.

Gabinety kosmetyczne a choroby zakaźne

28 marca 2013 | Kategoria: Ciało | Tagi: , , , , ,

Gabinety kosmetyczne a choroby zakaźne Jak dotąd z chorobami zakaźnymi były kojarzone przeważnie szpitale i zakłady zdrowotne. Ostatnio coraz większy nacisk kładzie się na dbanie o higienę w gabinetach kosmetycznych. Uwarunkowane jest to tym, że znacznie zwiększa się liczba zachorowań na choroby zakaźne osób korzystających z usług gabinetów. Podstawą jest tutaj używanie jednorazowych narzędzi i środków ochronnych zarówno dla klientów jak i dla obsługi salonu kosmetycznego. Przykładem może tu być nawet najprostszy zabieg nakładania kremu. Należy go wykonywać szpatułką lub przy użyciu rękawiczek. Bardzo ważne jest również częste mycie rąk oraz dezynfekcja stołów, krzeseł i innych przyrządów wyposażenia salonu oraz narzędzi stosowanych do zabiegów. Dezynfekcja, sterylizacja i sprzątanie odgrywa bardzo ważną rolę. W czasie tych zabiegów wszelkie bakterie zakaźne zostają zlikwidowane i możliwość zakażenia zmniejsza się do minimum. Dlatego właściciele gabinetów kosmetycznych powinni dbać o czystość i higienę swoich lokali. W końcu ludzie przychodzą tam, aby poprawić wygląd, poczuć się lepiej, a nawet wyzdrowieć, a nie żeby ryzykować zachorowania na jakąś chorobę zakaźną.

Depilacja

18 marca 2013 | Kategoria: Ciało, Pielęgnacja | Tagi: , , , , , ,

Depilacja W dzisiejszych czasach usuwanie owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini jest dla większości pań czymś oczywistym i całkowicie naturalnym. Rynek kosmetyczny wydaje się być tego w pełni świadomym. Kobiety chcące usunąć zbędne włoski spotkają się z naprawdę sporym wyborem specyfików do tego stworzonych. Istnieje bowiem kilka sposobów depilacji. Pierwsza to klasyczne golenie, przy pomocy jednorazowej maszynki i pianki lub żelu ułatwiającego jej użycie. To stosunku najtańsza i niebolesna, ale i najmniej skuteczna metoda – włoski zaczynają bowiem odrastać bardzo szybki, więc zabieg trzeba powtarzać nawet codziennie. Innym sposobem depilacji jest wykonywanie jej przy pomocy wosku kosmetycznego. Rozgrzany wosk przykleja się do części ciała którą chcemy wydepilować (najczęściej nogi, skórę nad górną wargą lub okolice bikini) i szybko zrywa. Jest to zabieg bolesny, zwłaszcza przy pierwszym użyciu, dający jednak dłuższe efekty niż golenie. Ostatnim kosmetycznym sposobem depilacji jest użycie specjalnych kremów itp., które „rozpuszczają” włoski. Jest to jednak sposób nie sprawdzający się przy bardzo wrażliwej skórze, może bowiem silnie uczulać.

Rodzaje i pielęgnacja cery

7 marca 2013 | Kategoria: Ciało | Tagi: , , , , , ,

Rodzaje i pielęgnacja cery Każdy z nas mówiąc o swojej cerze, ma na myśli skórę skóry. Jest to oczywiście właściwe myślenie. Istnieją cztery rodzaje cery, a mianowicie normalna, sucha tłusta i mieszana. Wszystko uzależnione jest od ułożenia w skórze gruczołów łojowych. Bardzo ważna jest pielęgnacja cery, która stosowana dokładnie i systematycznie sprawi, że nasza skóra będzie piękna i promienna. Jeśli chodzi o cerę normalną, to jej wygląd jest różowy, gładki, jędrny i odpowiednio natłuszczony. Cera taka jest łatwa w pielęgnacji i nie wymaga wielkiego wysiłku. Natomiast większy problem jest z cerą suchą, która ma w sobie zbyt mało wilgoci lub mało tłuszczu. Cera taka jest narażona na szybsze efekty starzenia się. Najlepszym sposobem dbania o taką skórę jest stosowanie kosmetyków nawilżających i natłuszczających. Dostarczają one odpowiednich witamin, które nadadzą skórze odpowiedni wygląd. Przeciwieństwem tej cery jest cera tłusta. Gdzie występuje nadmiar wilgoci i tłuszczu. Zaletą takiej cery jest fakt dobrego nawilżenia skóry w wieku starszym. Wadami jest duża tendencja do trądziku oraz nieestetyczny wygląd.

« poprzednie  


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.