Opalenizna

31 stycznia 2013 | Kategoria: Ciało | Tagi: , , , , , ,

Opalenizna W okresie wakacji wiele kobiet nie wyobraża sobie, by ich skóra pozostała blada. Nie wszystkie chcą jednak poddawać się niezdrowemu działaniu słońca, albo starają się je ograniczyć w jak największym stopniu. Dla tych pierwszych idealnym rozwiązaniem są kosmetyki z zawartością opalających składników. Prócz kremów samoopalających, które nadają ciemniejszy koloryt już po kilku chwilach od zastosowania, istnieje spory wybór balsamów, które opalają bardzo stopniowo, dzięki codziennemu, regularnemu stosowaniu. Nie ma wielu przeciwwskazań co do stosowania tego typu kosmetyków, prócz faktu, iż nie zawsze mogą dać one pożądany efekt. Niedokładne lub przesadne nałożenie samoopalacza może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych smug na skórze lub zbyt intensywnego koloru. Wiele osób odstrasza także charakterystyczny, niezbyt przyjemny zapach tego typu specyfików. Warto jednak pamiętać, iż ich użycie jest nieporównywalnie zdrowsze dla naszej skóry niż poddawanie jej kąpielom słonecznym, których szkodliwe skutki nie zostaną do końca zneutralizowane nawet przy użyciu kremów do opalania z najwyższym filtrem.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.