Odpowiednia szminka

7 grudnia 2012 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , , , ,

Często przy kupowaniu szminki mamy bardzo duży dylemat i nie wiemy co wybrać, zastanawiając się sprawdzamy jak wyglądają wszystkie kolory w drogerii i wreszcie panikujemy i nie wiemy- rezygnujemy. Takie podejście do zakupów kosmetycznych nie jest dobre gdyż kosmetyki są dla nas dla przyjemności a nie by nam uprzykrzać nam życie, pozwalają one nam na szaleństwo o jakim nie nawet nie marzyłyśmy. Szminka daje nam możliwości szaleństwa oraz znelzienia swojego niepowtarzalnego jak dotąd stylu. Przy wyborze koloru szminki kieruj się nie tylko własnymi upodobaniami lecz także tym w jakich kolorach ci do twarzy oraz czy twoje zęby w takim kolorze nie będą źle wyglądały. To wszystko ma znaczenie w wyborze szminki gdyż nie warto kupować czegoś co nie będzie ci służyło a wręcz cię oszpeci i zepsuje cały makijaż. Szminka jest dopełnieniem całości makijażu oraz nadaje jemu tego blasku oryginalności i dokładności. Bez szminki makijaż wydaje się jakby niepełny. Dlatego decyduj się na szminkę i ciesz się jej kolorem.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.