Odchudzanie i pozbycie się cellulitu

6 marca 2013 | Kategoria: Ciało | Tagi: , , , , , ,

Odchudzanie i pozbycie się cellulitu Która z nas nie chciałaby schudnąć bez żadnego fizycznego wysiłku i diety? A ile kobiet ma kompleksy na punkcie cellulitu, którego nie mogą się pozbyć mimo usilnych zabiegów? W odpowiedziach na te pytania producenci kosmetyków wyczuli naprawdę dochodowy interes. Właściwie każda wiodąca firma kosmetyczna ma w swoim asortymencie cudowny krem, żel, balsam czy inny specyfik, który, dzięki wyciągom z różnych mniej lub bardziej egzotycznych roślinek i skomplikowanym procesom chemicznym, które wywołuje, pozwoli na pozbycie się nieestetycznych wałeczków tłuszczu z kobiecego ciała czy tej koszmarnej pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Nie należy jednak podchodzić do sloganów reklamowych ze zbyt wielkim zaangażowaniem i zaufaniem. Naukowcy specjalizujący się w wiedzy o nadwadze, a także niezależne konsumenckie testy jednoznacznie stwierdzają: nie ma cudownego kosmetyku, którego stosowanie przyniesie zadziwiające efekty w ciągu kilku dni. Może co najwyżej pomóc, jeśli prócz używania owego kosmetyku zaczniemy także uprawiać sport czy zmienimy swoją dietę na zdrowszą i mniej kaloryczną.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.