Nadmierne owłosienie

19 lutego 2013 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , , , ,

Nadmierne owłosienie Nadmierne owłosienie jest dużym problemem wielu kobiet. Niektóre stają nieraz na głowie, aby się pozbyć tego problemu, choć często kończy się to niepowodzeniem. W ocenie tego problemu może pomóc lekarz dermatolog. Nadmierne owłosienie w wielu przypadkach bywa objawem jakiejś choroby. Na przykład choroba jajników często objawia się u kobiet występowaniem właśnie nadmiernego owłosienia. Przyczyną może być również zażywanie różnych leków, na przykład przeciwpadaczkowych, różnych leków hormonalnych, a nawet leków na nadciśnienie. Jest to oczywiście wstydliwa przypadłość, więc kobiety starają się z nią walczyć. Istnieje kilka rodzajów broni jaką mają do dyspozycji. Wśród nich można wyróżnić depilatory, woski i kremy depilujące. Modna jest też depilacja laserowa, która jest najskuteczniejsza, a jej efekty utrzymują się najdłużej. Innym sposobem pozbycia się tej przypadłości jest rozpoznanie przyczyny i zniwelowanie jej. Jeśli przyczyną jest przyjmowanie leków to należy zgłosić to lekarzowi i na przykład zmienić lek.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.