Maseczki kosmetyczne

1 marca 2013 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , , ,

Maseczki kosmetyczne Maseczki kosmetyczne są o wiele lepsze niż stosowane kremy. Pozwalają one utrzymywać skórę piękną, nawilżoną i w odpowiednim kolorze. Jednak przede wszystkim maseczki kosmetyczne dogłębnie oczyszczają powierzchnie skóry, nadając jej jędrności i gładkości. Maseczki mają również działanie relaksacyjne i odprężające. Wcale nie jest powiedziane, że maseczki kosmetyczne można jedynie stosować w gabinetach kosmetycznych. Ogromnym powodzeniem cieszą się one w domowych zaciszach. Istnieje wiele rodzajów maseczek, każda ma inne przeznaczenie i inne działanie na skórę twarzy. Wśród najbardziej znanych można wymienić maseczki odświeżające, tonizujące, lecznicze, nawilżające, oczyszczające, przeciw zmarszczkowe i liftingujące. Oczywiście ich liczba i rodzaje jest to ogromna lista, którą ciężko było by wymienić. Każda z nich różni się składem i sposobem nakładania. Do wielu z nich używane są różnego rodzaju zioła, które mają odpowiednie działanie na naszą skórę. Do niektórych maseczek używa się nawet produktów spożywczych na co dzień stosowanych w naszych domach.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.