Laseroterapia

27 listopada 2012 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , ,

Laseroterapia Laseroterapia jest stosowana w wielu dziedzinach medycyny, ale ostatnimi laty robi furorę w kosmetologii. W medycynie przeważnie stosowana jest w rehabilitacji, przy leczeniu przeciwbólowym oraz przy naświetleniach narządów chorych na raka, jako dodatek do leczenia chemioterapeutycznego. W kosmetyce głównym zastosowaniem lasera cieszy się metoda usuwania włosów u kobiet. Jest to obecnie najbardziej skuteczna i trwała metoda. Włosy usunięte przy pomocy laseroterapii nie odrastają przez długi czas, a zdarza się że niektóre cebulki włosów umierają na dobre. Ponadto laser używany jest jako mechanizm opóźniający proces starzenia się. Terapia laserem przy oddziaływaniu na skórę nadaje jej ładnej barwy, jak przy stosowaniu karotenu. Ciekawym rozwiązaniem lasera jest przeciwieństwo usuwania włosów. Przy ustawieniu odpowiednich długości fal laser potrafi tak oddziaływać na skórę, aby pobudzić cebulki do większego wzrostu owłosienia. Poza owłosieniem terapia laserowa może przyczyniać się do wzrostu paznokci.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.