Krem

25 listopada 2012 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , , , ,

Krem Jak wiadomo kobiety bardzo lubią używać wszelkiego rodzaju kremów. Używają go przede wszystkim aby ich skóra była gładka, odpowiednio nawilżona, bez cellulitu, ale jedną z najważniejszych przyczyn u wielu kobiet jest używanie kremów powodujących odmładzanie skóry. Kobiety są skłonne wydać niemałe pieniądze, żeby tylko wyglądać o kilka lat młodziej. Trzeba tu przyznać i dodać, że niektórym z nich udaje się to z powodzeniem. Przeważnie wygląda to tak, że młode kobiety stosują kremów wyłącznie w celu odpowiedniego nawilżenia swojej skóry. Krem nawilżający sprawia, że skóra ma odpowiedni kolor, nie ma na niej żadnych wyprysków i jest gładka. Kobiety starsze, takie w wieku 30 lat, zaczynają używać kremów na zmarszczki i przeciw cellulitowi. Natomiast kobiety starsze o kolejne 10 lat zaczynają kupować kosmetyki hamujące proces starzenia oraz takie, które silnie nawilżają skórę. Jest to uwarunkowane tym, że im człowiek starszy to jego skóra staje się coraz bardziej sucha, więc wymaga mocniejszego nawilżania, a kremy są tego najlepszym sposobem.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.