Kredka do ust

17 marca 2013 | Kategoria: Pielęgnacja, Twarz | Tagi: , , , , ,

Kredka do ust po samej nazwie wiadomo do czego służy. Paleta barw jest rozmaita- od jasnych beży, ciemniejszych, po róż, czerwień, bordo, brąz jak używać kredek do ust? Kiedy chcemy uwydatnić nasze usta, musimy obrysować kontury ust kredka, najlepiej o ton ciemniejszą niż szminka, którą będziemy nakładać. Kiedy już ładnie obrysujemy usta możemy wypełnić resztę ust. Kiedy chcemy pomniejszyć nieco nasze zbyt wydatne usta, kontur należy narysować od wewnętrznej strony ust, a następnie je wypełnić. Jeśli natomiast posiadamy bardzo wąskie usta, możemy nieco zaszaleć i obrysować je delikatnie za konturami ust. Nie należy przesadzać, bo będzie widać sztuczny efekt, a tego nie chcemy, dlatego ostrożnie z kosmetykami. Istnieje tez kolejna sztuczka jeśli chodzi o wyraz naszej twarzy, a bardziej ust. Kiedy nasze kąciki są opadnięte, przez co wyglądamy ponuro, należy obrysowując usta w miejscu kącików narysować je bardziej do góry. Wydawać się będzie że się delikatnie uśmiechają, a nie mają grymasu złości.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.