Kredka do oczu

6 marca 2013 | Kategoria: Twarz | Tagi: , , , , ,

Trudno ocenić czy kredka do oczu jest lepsza od eyelinera. Eyeliner daje fajny efekt, natomiast kredką można zrobić wiele kombinacji. Kredka można ładnie obrysować oko i dodać odrobiny cienia do oczu. Specjalną gumką lub pędzelkiem można ładnie zatrzeć granice pomiędzy kredką a cieniem. W dodatku kolorów kredek jest mase. Od czarnej po wszystkie kolory tęczy. Aby uzyskać efekt powiększonego oka należy rysować kredkę od zewnętrznego kącika oka. W tym miejscu linia ma być nieco grubsza. Im bardziej będziemy zbliżać się środkowi powieki, tym bardziej ma ona być cieńsza. Warto tez pamiętać, aby narysować ładną małą, cienką kreskę pod okiem. Również uwydatni ona wielkość oka. Z dolna kreska nie należy przesadzać. Ma ona sięgać mniej więcej do źrenicy. Chyba że wybieramy się na jakąś dyskotekę- wtedy możemy szaleć. Można narysować grubą kreskę pod okiem, a na górnej powiece nie i na odwrót. Kombinacji jest wiele. Warto znaleść najlepszą dla siebie. Wtedy warto użyć np. kredek bardziej świecących, jednak z nimi też należy uważać- perłowe uwydatniają zmarszczki.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.