Korektor

31 grudnia 2012 | Kategoria: Kosmetyki, Twarz | Tagi: , , , , ,

Korektor kojarzy się z jednym- taki w myszce lub długopisie do mazania błędów na kartce. I tutaj niespodzianka. Istnieje takie magiczne COŚ, co usuwa niedoskonałości z twarzy?? Czyżby ten biały płyn, który nakłada się na kartkę? Otóż nie! Istnieje specjalny kosmetyk, który zakrywa wszelkie mankamenty naszej urody. Korektor często ma formę takiego długopisu, z którego wydobywa się płyn o odpowiednim kolorze do naszej karnacji. Ten płyn nakładamy w miejsca które warto ukryć, czyli na worki pod oczami, miejsca obok płatków nosa albo po prostu na wypryski. Korektor powinien mieć nieco jaśniejszą barwę niż puder który na niego nałożymy. Jaśniejszy lepiej ukryje niedoskonałości i sprawi ze skóra będzie wydawała się mniej zmęczona. Istnieją też korektory, które nakłada się podobnie jak puder- pędzelkiem. Moim zdaniem lepsze są jednak te w długopisie. Płynna konsystencja lepiej przylega do skóry i puder łatwiej pokrywa tą warstwę, pamiętajcie jednak, ze korektora nie należy rozprowadzać na całej twarzy! Do tego służy tylko i wyłącznie podkład. Korektor natomiast ma zatuszować tylko drobne elementy.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.