Higiena intymna

6 stycznia 2013 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , , ,

Higiena intymna Kobiece miejsca intymne to jedne z najdelikatniejszych i najbardziej podatnych na działanie niepożądanych drobnoustrojów narządy. Dlatego ważne jest traktowanie ich z należytą uwagą i odpowiednie dobranie kosmetyków przeznaczonych do ich pielęgnacji. W drogeriach dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju żeli i płynów do higieny intymnej, należy jednak być ostrożną w ich stosowaniu. Firmy kosmetyczne często nie przywiązują odpowiedniej wagi do tego, że preparat tego typu musi spełniać odpowiednie warunki, by być w pełni skuteczny. Nie można go traktować jak kosmetyku do pielęgnacji innych obszarów ciała, bowiem w miejscach intymnych panuje kwaśny odczyn Ph, chroniący przed bakteriami. Zwykły żel pod prysznic, lub co gorsza mydło, może doprowadzić to wysuszenia się owych miejsc, i stworzenia otwartej drogi dla drobnoustrojów (najczęściej grzybów drożdżaków, powodujących bardzo niebezpieczną i nie przyjemną w objawach grzybicę). Najlepiej więc preparat do higieny intymnej nabyć w aptece. Wtedy będziemy mieć pewność, że posiada należyte atesty.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.