Gabinety kosmetyczne a choroby zakaźne

28 marca 2013 | Kategoria: Ciało | Tagi: , , , , ,

Gabinety kosmetyczne a choroby zakaźne Jak dotąd z chorobami zakaźnymi były kojarzone przeważnie szpitale i zakłady zdrowotne. Ostatnio coraz większy nacisk kładzie się na dbanie o higienę w gabinetach kosmetycznych. Uwarunkowane jest to tym, że znacznie zwiększa się liczba zachorowań na choroby zakaźne osób korzystających z usług gabinetów. Podstawą jest tutaj używanie jednorazowych narzędzi i środków ochronnych zarówno dla klientów jak i dla obsługi salonu kosmetycznego. Przykładem może tu być nawet najprostszy zabieg nakładania kremu. Należy go wykonywać szpatułką lub przy użyciu rękawiczek. Bardzo ważne jest również częste mycie rąk oraz dezynfekcja stołów, krzeseł i innych przyrządów wyposażenia salonu oraz narzędzi stosowanych do zabiegów. Dezynfekcja, sterylizacja i sprzątanie odgrywa bardzo ważną rolę. W czasie tych zabiegów wszelkie bakterie zakaźne zostają zlikwidowane i możliwość zakażenia zmniejsza się do minimum. Dlatego właściciele gabinetów kosmetycznych powinni dbać o czystość i higienę swoich lokali. W końcu ludzie przychodzą tam, aby poprawić wygląd, poczuć się lepiej, a nawet wyzdrowieć, a nie żeby ryzykować zachorowania na jakąś chorobę zakaźną.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.