Eyeliner

1 grudnia 2012 | Kategoria: Twarz | Tagi: , , , , ,

Chyba każdy pamięta stare filmy, na których kobiecy makijaż polegał na tym, aby mieć jak najbardziej czerwone usta i jak najgrubszą kreskę na oku zrobioną oczywiście eyelinerem. Dużo kobiet nie wie do czego dokładnie służy eyeliner i jaki daje efekty. Eyeliner jest to płyn, który nakłada się najczęściej na górną powiekę. Znajduje się on w małej buteleczce z bardzo małym pędzelkiem. Nałożenie tego kosmetyku wymaga ogromnej wprawy, a te osoby, które używają go pierwszy raz muszą szczególnie uważać. Najlepiej wybrać wygodne i dobrze oświetlone miejsce. Aby zrobić ładną kreskę na górnej powiece, należy oprzeć łokieć o stół wziąć w rękę pędzelek i powoli ciągłą linią narysować kreskę. Należy uważać aby nie narysować jej krzywo- za bardzo do góry lub na dół. Da to nieciekawy efekt. Ładnie namalowane kreski optycznie powiększają nam oko i robią wrażenie, jakbyśmy miały gęstsze rzęsy- dlatego że kreska malowana jest tuż przy linii rzęs. Należy pamiętać ze zbyt gruba kreska pogorszy ten efekt, dlatego eyeliner ma tak cienki pędzelek.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.