Eliksir młodości

17 stycznia 2013 | Kategoria: Ciało, Twarz | Tagi: , , , , ,

Eliksir młodości Ówczesną nazwą eliksir młodości pochwalić się może witamina E. Przez długie lata badań dowiedziono, że witamina ta dodaje na energii, witalności i chroni przed niepłodnością, głównie mężczyzn. Mimo, że trudno jest doprowadzić do tego, żeby w organizmie brakowało tej witaminy, to jej brak objawia się sennością, brakiem energii i ogólnym zniechęceniem. Istnieje również możliwość nadmiaru witaminy E w organizmie. Witamina E występuje w mleku, w produktach pszenicznych, w brokułach i innych zielonych roślinach. Potwierdzony jest również badaniami fakt, że witamina E działa przeciw starzeniu się skóry. Witamina E stosowana jest również jako dodatek to kremów i olejków do twarzy. Jej działanie w tych preparatach powoduje, że skóra twarzy staje się jędrna, gładka i nabiera pięknych kolorów, co w efekcie działa jak eliksir młodości, gdyż wygląd naszej skóry wygląda na odmłodzony. Dodatkowo witamina E działa ochronnie przed promieniami słonecznymi, a te jak wiadomo działają szkodliwie na naszą skórę.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.