Depilacja

18 marca 2013 | Kategoria: Ciało, Pielęgnacja | Tagi: , , , , , ,

Depilacja W dzisiejszych czasach usuwanie owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini jest dla większości pań czymś oczywistym i całkowicie naturalnym. Rynek kosmetyczny wydaje się być tego w pełni świadomym. Kobiety chcące usunąć zbędne włoski spotkają się z naprawdę sporym wyborem specyfików do tego stworzonych. Istnieje bowiem kilka sposobów depilacji. Pierwsza to klasyczne golenie, przy pomocy jednorazowej maszynki i pianki lub żelu ułatwiającego jej użycie. To stosunku najtańsza i niebolesna, ale i najmniej skuteczna metoda – włoski zaczynają bowiem odrastać bardzo szybki, więc zabieg trzeba powtarzać nawet codziennie. Innym sposobem depilacji jest wykonywanie jej przy pomocy wosku kosmetycznego. Rozgrzany wosk przykleja się do części ciała którą chcemy wydepilować (najczęściej nogi, skórę nad górną wargą lub okolice bikini) i szybko zrywa. Jest to zabieg bolesny, zwłaszcza przy pierwszym użyciu, dający jednak dłuższe efekty niż golenie. Ostatnim kosmetycznym sposobem depilacji jest użycie specjalnych kremów itp., które „rozpuszczają” włoski. Jest to jednak sposób nie sprawdzający się przy bardzo wrażliwej skórze, może bowiem silnie uczulać.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.