Depilacja nóg

21 grudnia 2012 | Kategoria: Pielęgnacja | Tagi: , , , ,

Depilacja nóg Niektóre kobiety mają ogromny problem z owłosieniem nóg, po pachami i w miejscach intymnych. Wielu producentów w branży kosmetycznej prześciga się w wymyślaniu nowych środków depilujących. Oprócz tradycyjnej depilacji depilatorem istniej wiele kosmetyków, które wspomagają proces depilacji. Na początku można by wymienić krem do depilacji, który rozsmarowuje się w wymaganym miejscu, a następnie za pomocą dołączonej szpatułki ściąga się go razem z włosami. Do depilacji stosowane są również woski. Wosk taki najpierw należy rozgrzać, następnie rozsmarować na skórze, a po zaschnięciu zerwać. Poza wymienionymi preparatami istnieją jeszcze plastry depilujące. Te należy rozgrzać w rękach, potem przykleić na skórę, a następnie za pomocą szarpnięcia zerwać go. Jak wiadomo, bądź to z autopsji bądź z opowiadań, depilacja nie jest delikatnym zabiegiem. Jest ona niestety bolesna i często może powodować podrażnienie lub nawet zranienia skóry. Po wykonanej depilacji, należy odpowiednio nawilżyć skórę. Przeważnie w zestawach do depilacji dołączone są żele lub toniki nawilżające.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.