Cienie

20 marca 2013 | Kategoria: Kosmetyki, Twarz | Tagi: , , , , ,

Cienie są bardzo ważnym elementem naszego makijażu. Na co dzień kobiety używają cieni o naturalnych odcieniach- beż, brąz, krem, piasek itp. Czasami jednak robią poważny błąd- używają cienii bez żadnych kresek lub tuszu. Jest to naprawdę ogromny błąd! Nakładając cień pędzelkiem, jego pył opada na rzęsy. Jeśli nie pomalujemy ich tuszem efekt będzie straszny- rozjaśni nam to rzęsy i optycznie zmniejszy oko. Dlatego z cieniami trzeba uważnie. Ciemniejsze odcienie nakładamy na powiekę ruchomą, natomiast jaśniejsze pod łuk brwiowy. Uwydatni to nasze oko. Na wieczory mamy ogromny wybór tego produktu. Każdy możliwy kolor: matowy, błyszczący, perłowy, z brokatem lub innymi świecącymi drobinkami. Nakładając cienie perłowe trzeba uważać- u starszych kobiet bardzo uwydatniają zmarszczki, co jest na pewno nieporządanym efektem. Cienie można również nakładac pod oko, lecz nie przesadzajmy z ich ilością w tym miejscu- chcemy wyglądać szałowo a nie jak klaun. Tak więc pamiętajmy o tym, żeby cień podkreślić dobrym kolorem tuszu. Warto też dobrać kolor cienia tak, aby podkreślił kolor naszych oczu.


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.