Opalenizna

31 stycznia 2013 | Kategoria: Ciało | Tagi: , , , , , ,

Opalenizna W okresie wakacji wiele kobiet nie wyobraża sobie, by ich skóra pozostała blada. Nie wszystkie chcą jednak poddawać się niezdrowemu działaniu słońca, albo starają się je ograniczyć w jak największym stopniu. Dla tych pierwszych idealnym rozwiązaniem są kosmetyki z zawartością opalających składników. Prócz kremów samoopalających, które nadają ciemniejszy koloryt już po kilku chwilach od zastosowania, istnieje spory wybór balsamów, które opalają bardzo stopniowo, dzięki codziennemu, regularnemu stosowaniu. Nie ma wielu przeciwwskazań co do stosowania tego typu kosmetyków, prócz faktu, iż nie zawsze mogą dać one pożądany efekt. Niedokładne lub przesadne nałożenie samoopalacza może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych smug na skórze lub zbyt intensywnego koloru. Wiele osób odstrasza także charakterystyczny, niezbyt przyjemny zapach tego typu specyfików. Warto jednak pamiętać, iż ich użycie jest nieporównywalnie zdrowsze dla naszej skóry niż poddawanie jej kąpielom słonecznym, których szkodliwe skutki nie zostaną do końca zneutralizowane nawet przy użyciu kremów do opalania z najwyższym filtrem.

Tusz do rzęs

21 stycznia 2013 | Kategoria: Twarz | Tagi: , , , , ,

Każda z nas zna reklamy tuszów do rzęs. Jedne maja szczoteczki, inne grzebyczki. Wszystko aby dobrze rozprowadzić tusz i spowodować efekt 3d. Na czym ten efekt polega? Rzęsy 3 razy dłuższe, 3 razy grubsze i 3 razy mocniejsze. Używamy tuszy, a czy tak na prawdę wiemy jak one działają? Na pewno nie ciągną rzęs tak, żeby je wyciągnąć spod skory i przedłużyć. Jest to o wiele łatwiejsze. Wynika to z naturalnej budowy rzęsy. Bliżej powieki są one ciemniejsze, natomiast przy końcach jaśniejsze. Pokrywając je tuszem, malujemy te jasne końcówki, dzięki czemu rzęsy wydają się dłuższe. W dodatku tusz oblepia je pewną warstwą nadając kolor, dlatego też mamy wrażenie ze są grubsze. W wyborze koloru tego kosmetyku możemy mieć pewien problem. Oczywiście najpopularniejszym jest kolor czarny, jednakże istnieją też inne barwy. Rzadko kobiety decydują się na brązowy tusz. Już częściej sięgają po bardziej tęczowe kolory. Młoda dziewczyna, zazwyczaj na wiosnę robiąc kolorowe makijaże używa fioletowych, zielonych lub niebieskich, a nawet czerwonych tuszy. Dzięki temu wyglądają bardzo barwnie. Oczywiście, takie makijaże dobrze robić tylko na specjalne okazje, dyskoteki. Chodzenie w nich na co dzień może wywołać nie lada zdziwienie wśród innych.

Eliksir młodości

17 stycznia 2013 | Kategoria: Ciało, Twarz | Tagi: , , , , ,

Eliksir młodości Ówczesną nazwą eliksir młodości pochwalić się może witamina E. Przez długie lata badań dowiedziono, że witamina ta dodaje na energii, witalności i chroni przed niepłodnością, głównie mężczyzn. Mimo, że trudno jest doprowadzić do tego, żeby w organizmie brakowało tej witaminy, to jej brak objawia się sennością, brakiem energii i ogólnym zniechęceniem. Istnieje również możliwość nadmiaru witaminy E w organizmie. Witamina E występuje w mleku, w produktach pszenicznych, w brokułach i innych zielonych roślinach. Potwierdzony jest również badaniami fakt, że witamina E działa przeciw starzeniu się skóry. Witamina E stosowana jest również jako dodatek to kremów i olejków do twarzy. Jej działanie w tych preparatach powoduje, że skóra twarzy staje się jędrna, gładka i nabiera pięknych kolorów, co w efekcie działa jak eliksir młodości, gdyż wygląd naszej skóry wygląda na odmłodzony. Dodatkowo witamina E działa ochronnie przed promieniami słonecznymi, a te jak wiadomo działają szkodliwie na naszą skórę.

Pomadka

15 stycznia 2013 | Kategoria: Kosmetyki | Tagi: , , , ,

Kobiety często mają problem z wyborem tego produktu. Na rynku mamy pomadki w wielu kolorach i odcieniach. Młodym dziewczynom preferuje się bardziej błyszczyki. Nadają ustom odrobinę soczystości i smaku, ponieważ często mają jakiś smak. Kiedy posmarujemy błyszczyk na konturach optycznie powiększy nam usta. Powiększeniu sprzyja też jasny odcień- różowy albo beżowy. Kobietom dojrzałym do twarzy jest w bardzo czerwonych szminkach. Bez połysku, po prostu żywa czerwień. Tak na prawdę bardziej zależy to od wielkości i kształtu ust. Dziewczyny o wąskich ustach najpierw powinny obrysować je kredką do ust, ale bardziej na linii zewnętrznej niż wewnętrznej. Malując od wewnętrznej tylko pomniejszą usta, a wypełniając ciemnym kolorem całkiem popsują efekt. Kiedy już obrysują po linii wewnętrznej mogą pomalować usta wybranym kolorem. Pomadkę lepiej nakładać pędzelkiem niż tak normalnie smarować, ponieważ wtedy dłużej utrzyma się kolor. Dla powiększenia na środku dolnej i górnej wargi można posmarować odrobina przezroczystego błyszczyku. Efekt powiększonych ust murowany.

« poprzednie  


I tak różnego rodzaju mleczka, emulsje, żele do mycia, toniki czy wreszcie kremy może nabyć dla siebie zarówno "pryszczata małolata", jak i stateczna starsza pani. Ta druga może zaopatrzyć się w wyspecjalizowane kremy pod zmarszczki pod oczyma, natomiast jej młodsza koleżanka ma możliwość nabycia także "kolorowanych" kremów matujących, łączących pielęgnację z delikatnym tuszowaniem krępujących niedoskonałości.

O stronie

Twarz to pierwsza część ciała, z jaką stykają się ludzie mający z nami do czynienia. Bywa, że różnego rodzaju niedoskonałości, jakie się na niej pojawiają, są przyczyną olbrzymich kompleksów. Któż bowiem w wieku młodzieńczym nie przeżywał gehenny związanej z trądzikiem, zaś w późniejszym wieku nie czuł obawy przed pojawieniem się zmarszczek? Trudno pocieszać się myślą, że wszelkie zmiany tego typu są "normalne" w czasach, gdy firmy kosmetyczne oferują naprawdę spory wybór preparatów do pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej wieku czy problemów, z którymi się boryka.